کتاب Large Scale Solar Power System Design

این کتاب در 12 فصل، توسط Peter Gervorkian نگاشته و انتشارات دانشگاه McGRAW-HILL آنرا منتشر نموده است. مطالعه این کتاب نگاهی عمیق و جامع به سیستم‌های خورشیدی به دست خواهید آورد که می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت هر چه بیشتر شما در این حوزه باشد.همانطور که در تصویر نیز پیداست، مسائل اقتصادی نیز در این کتاب بررسی شده است که دغدغه بسیاری از فعالان این حوزه است. 

planning and installing photovoltaic systems

کتاب Planning and Installing Photovoltaic Systems

تک تک 10 فصل این کتاب پر از دانش و تجربه بوده و مطالعه آن به شدت توصیه می‌شود. این کتاب با ترکیبی از دانش و تجربه، مفاهیم بسیار کاربردی را بیان نموده است که درک آن برای هر شما ضروری می‌باشد. کتاب مذکور توسط انتشارات Earthscan منتشر شده و بی شک یکی از مهم‌ترین مراجع قابل استناد در حوزه سیستم‌های فتوولتاییک یا خورشیدی است. 

IEC 62738

استاندارد Ground-mounted photovoltaic power plants – Design guidelines and recommendations

طراحی مزارع خورشیدی یا نیروگاه‌های مگاواتی به سادگی نیروگاه‌های انشعابی نبوده و مسائل فنی بسیاری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. استاندارد IEC 62738 در برگیرنده راهنمایی‌هایی کلی در خصوص طراحی نیروگاه‌های فتوولتاییک مگاواتی بوده و می‌تواند کمک شایانی به طراحان نماید. شایان ذکر است این استاندارد هم ابعاد الکتریکی و هم ابعاد مکانیکی بحث طراحی را پوشش داده و مطالعه آن امری ضروری است.  

آموزش برق خورشیدی با مولوی سولار

کتاب Battery Reference Book

کتاب Battery reference book میشه گفت بهترین مرجع موجوده و کافیه یه گوگل تو این زمینه بکنی، می‌بینی که این کتاب با اختلاف معتبرترین مرجعه. این کتاب 63 فصل داره و تقریبا هر اطلاعاتی که در مورد باتری بخواید رو داره.

ساتبا

مجموعه استانداردهای ساتبا

سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش های تولید برق تجدیدپذیر و پاک، تشکیل گردید. ساتبا در سال‌های اخیر به منظور افزایش دانش فنی در حوزه سیستم‌های فتوولتاییک، اقدام به تهیه و انتشار استانداردهایی نموده است.