اخبار

نیروگاه خورشیدی شناور اما در ساحل!!

پنل های نشسته در گل

 

یک سازمان محیط زیست محلی در هنگ‌کنگ تصاویری از پنل‌‌های خورشیدی گرفتار در دو ساحل این کشور را  منتشر کرده است که ظاهرا هفته گذشته در این دو ساحل گیر افتاده‌اند. دپارتمان کشاورزی، شیلات و حفاظت از هنگ کنگ در حال بررسی است که این پنل‌های خورشیدی که قاعدتا از نیروگاه‌ خورشیدی شناور هستند از کجا آمده‌اند.

به گفته سازمان محیط زیست محلی کیتی گرین ورلد (Kitti Green World) که تصاویری از تاسیسات نیروگاه فتوولتائیک شناور را در حساب فیسبوک خود منتشر کرد، این تاسیسات هفته گذشته در دو ساحل هنگ‌کنگ به یکباره خود را به معرض دید عموم گذاشته‌اند!! تا کنون نیز معلوم نشده است که مربوط به کدام نیروگاه‌ها بوده و از کجا آمده‌اند.

نیروگاه خورشیدی شناور به گل نشسته

تصاویر بیانگر آن است که حداقل 100 پنل خورشیدی که کماکان از طریق استراکچرها به هم متصل‌اند در سواحل دیده شده‌اند. به گزارش رسانه محلی لاین، اداره کشاورزی، شیلات و حفاظت از هنگ کنگ در حال حاضر در حال بررسی است که این تاسیسات از کجا آمده و چگونه توانسته‌اند  به این سواحل برسند. تاکنون هیچ کس ادعای در خصوص مالکیت این پنل‌ها نداشته است.

تعدادی از اعضای گروه فیسبوک کیتی گرین ورلد، دفن غیرقانونی زباله‌ها را عامل این موضوع می‌دانند. با این حال، احتمال بیشتری وجود دارد که استراکچرها لنگرگاه خود را از دست داده و توسط جریان‌های دریایی از مکان خود به دو ساحل واقع در پارک دریایی Sha Chau و Lung Kwu Chau کشیده شده باشند.

منبع: pv-magazine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *