آموزشي, اخبار

پرنده‌ها زیر پنل‌های خورشیدی لانه سازی می‌کنند!!

آموزش برق خورشیدی با مولوی سولار

یکی از معضلات نصب پنل‌ خورشیدی بر روی شیروانی‌ها و سوله‌ها، لانه‌سازی پرندگان در پشت پنل‌ها است که می‌تواند مشکلات متعددی را در پی داشته باشد. در همین راستا شرکت هلندی BirdBlocker به صورت تخصصی به ارایه راهکارهای مقابله با لانه‌سازی پرندگان در پشت پنل‌ها پرداخته و محصولاتی تحت عنوان BirdBlocker با مدل‌های مختلف روانه بازار کرده است. شکل زیر لانه‌سازي پرنده‌اي زير پنل خورشيدي منصوبه بر روي يك شيرواني را نشان مي‌دهد. با توجه به آنكه در سال‌هاي اخير، نصب و احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي بر روي شيرواني‌ها و سوله‌ها، روزهاي پر تب و تابي را تجربه مي‌نمايد؛ بي‌شك بايد در همان روز اول، جزييات متنوعي را مورد بررسي قرار داد تا در ادامه مراحل بهره‌برداري، نگهداري و تعميرات، از مشكلات كاست.

آموزش برق خورشیدی با مولوی سولار

BirdBlocker مستقر در هلند سه خط جدید را به طیف محصولات محافظت از پرندگان خود در برابر تاسیسات خورشیدی اضافه نموده است؛ که از جمله آن‌ها می‌توان به CableFixPro اشاره نمود. شایان ذکر است هر سه محصول جدید در نمایشگاه Intersolar در Smarter E Europe مونیخ به نمایش گذاشته شده بودند. CableFixPro بدون ابزار قابل نصب بوده و علاوه بر جلوگیری از ورود پرنده‌ها به زیر پنل، به نوعی نقش نگهدارنده کابل را نیز ایفا می‌نمایند. این محصول از سیم فنر فولادی ضد زنگ ساخته شده است و می‌تواند دو کابل 6 تا 8 میلی متری را در خود جای دهد. این گیره‌ها با سایر انواع BirdBlockerهای موجود در بازار نیز سازگار بوده و کلیه استانداردهای لازم را دارد.

آموزش برق خورشیدی با مولوی سولار

جدیدترین محصول این کمپانی BirdBlocker BB85 است. این محصول از پلاستیک قابل بازیافت تولید شده و در برابر اشعه UV مقاوم است. علاوه بر آن در برابر شرایط هوایی متفاوت از گرم‌ترین تا سردترین شرایط را تحمل نموده و می‌تواند برای یک مدت زمان طولانی، خیال شما را از پرنده‌ها راحت نماید. پرواضح است که لانه‌سازی پرندگان زیر پنل‌های خورشیدی می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد. در موارد بدبینانه حتی احتمال آتش‌سوزی و خطرات احتمالی بعدی نیز دور از انتظار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *