اخبار

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی۶ مگاواتی استان سمنان با حضور رئیس جمهور

بهره برداری از نیروگاه تجدیدپذیر ۶ مگاواتی استان سمنان با حضور رئیس جمهور
نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۶ مگاوات و تولید سالانه بیش از ۱۰.۵۲ میلیون کیلووات ساعت توسط بخش خصوصی، ۳۰ فروردین با حضور حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس در استان سمنان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی ساتبا، مقدمات ساخت نیروگاه تجدیدپذیر ۶ مگاواتی شهر سمنان با سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد ریال در بخش نیروگاهی توسط بخش خصوصی با قرارداد خرید تضمینی توسط ساتبا از مرداد ماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

بهره برداری از نیروگاه تجدیدپذیر ۶ مگاواتی استان سمنان با حضور رئیس جمهور

با بهره برداری از این نیروگاه بخش خصوصی با ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۰.۵۲ میلیون کیلووات ساعت، سالانه از مصرف معادل بیش از ۲.۸۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و انتشار ۵.۸۷ هزار تن آلاینده های زیست محیطی جلوگیری شده و سبب صرفه جویی ۲.۳۱ هزار مترمکعب آب در فرایند تولید برق می شود. افتتاح این نیروگاه ۶ مگاواتی کمک بسیاری به مدیریت شبکه برق استان سمنان بویژه در فصل پیک برق می کند و با ساخت این نیروگاه، ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر در استان سمنان به ۳۴ مگاوات رسیده است.
لازم به ذکر است، با پیگیری های بسیار سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق(ساتبا) و همکاری بخش خصوصی در حال حاضر ۲۱ پروژه با ظرفیت بیش از ۳۵۸ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در استان سمنان در حال ساخت است.

منبع: ساتبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *