اخبار

رونمایی از 690 سامانه خورشیدی حمایتی 5 کیلوواتی استان اصفهان در کاشان

رونمایی از 690 سامانه خورشیدی حمایتی 5 کیلوواتی استان اصفهان در کاشان

در راستای مصوبه معاون ریاست جمهوری مبنی بر احداث ۵۵۰ هزار نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی در طی 5 سال، امروز (۷خرداد) محمود کمانی معاون وزیر نیرو و ریاست سازمان ساتبا به همراه محمد شریف زارعی فرماندار کاشان، جواد نائینی نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل و جمعی از معاونین و مدیران مربوطه، 2 سامانه خورشیدی در روستای چاله قره شهرستان کاشان به نمایندگی از 690 سامانه حمایتی به بهره برداری رسیده تا پایان سال 1401 در استان اصفهان را افتتاح نمودند.
این طرح با هدف ایجاد فرصت سرمایه گذاری، توانمندسازی اقتصادی و کمک به معیشت روستاییان با اولویت افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در حال انجام است که اجرای آن بیش از ۲۷۵۰ مگاوات برق پاک به ظرفیت شبکه نیروگاهی کشور اضافه خواهد کرد.
در حال حاضر در شهرستان کاشان تعداد 25 نیروگاه­‌ حمایتی به ظرفیت 125 کیلووات در حال بهره‌برداری است.

solar-farms-in-kashan

شایان ذکر است؛ استان اصفهان در حوزه احداث سامانه‌ خورشیدی حمایتی در مقایسه با سایر استان‌های کشور پیشرو است. همچنین معاون وزیر نیرو از خط درحال احداث تولید پنل خورشیدی به ظرفیت 200 مگاوات در شرکت ذوب آهن کویر بازدید نمود. کمانی در آخر از نیروگاه 10 مگاواتی مدیریت انرژی خورداد کاشان که 2.5 مگاوات آن در فاز اول در دست احداث است، بازدید کرد، این نیروگاه یکی از مهمترین مزارع خورشیدی کشور خواهد شد.
طبق این گزارش؛ با بهره‌برداری از فاز اول این نیروگاه به ظرفیت 2.5 مگاوات ضمن تولید سالیانه بالغ بر 4.1 میلیون کیلووات ساعت برق که بویژه در فصل پیک مصرف برق کمک شایانی به مدیریت شبکه برق استان خواهد کرد، سالانه از مصرف بالغ بر 1.41 میلیون متر مکعب معادل گاز طبیعی و انتشار 3.43 هزار تن آلاینده‌های زیست محیطی جلوگیری شده و باعث صرفه‌جویی 1.09 هزار مترمکعب آب در فرآیند تولید برق می‌شود.

منبع: ساتبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *