آموزشي, معرفي تجهيزات

Yingli، کمپانی بر اوج صنعت پنل خورشیدی

پنل خورشیدی Yingli

با وجود آنکه با شنیدن نام چین و شرکت‌های چینی به یاد جنس‌های بی‌کیفیت می‌افتیم ولیکن اکثر تولیدکنندگان پنل خورشیدی در چین، جزو شرکت‌های معتبر و باکیفیت جهان به شمار می‌آیند و می‌توان گفت عملا بازار پنل‌های خورشیدی را به دست گرفته‌اند.

Yingli Solarبه عنوان اولین شرکت چینی صنعت پنل خورشیدی در سراسر جهان است که لقب یکی از اسپانسرهای جام‌ جهانی 2010 را با خود به یدک می‌کشد و همین موضوع اعتماد و توجه گسترده مردم در سراسر جهان را به خود جلب نموده است.

تاریخچه

شرکت Yingli Solar در سال 1998 تاسیس  و تولید پنل خورشیدی را در سال 2003 و با ظرفیت 3 مگاوات شروع نمود. این کمپانی در حال حاضر دارای خط تولید کامل پنل خورشیدی (تولید سلول از اینگات‌ها تا تولید نهایی پنل) را دارد . این کمپانی تا کنون بیش از 30 گیگاوات پنل و به بیش از 100 کشور جهان صادر نموده است.  ظرفیت تولید سالانه 30 گیگاوات پنل خورشیدی را داشته و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پنل خورشیدی در جهان به شمار می‌آید. این کمپانی در سال 2010 به عنوان نخستین شرکت چینی، موفق به تولید سلول‌های n-type گردید.

این شرکت در حال حاضر محدوده وسیعی از پنل‌های خورشیدی را تولید نموده و بر اساس پیشرفت‌های صورت‌گرفته در این صنعت، عمده تمرکز خود را بر روی پنل‌های خورشیدی نوع n و PERC گذاشته است تا بتواند پنل‌هایی با زدهی بالا تولید نماید. کمپانی Yingli نیز همانند سایر کمپانی‌های فعال در عرصه برق خورشیدی، به سراغ پنل‌های تجاری با توان بالا رفته و تمام سعی خود را می‌نماید تا پنل‌هایی با توان و بازدهی بالا و در عین حال با ابعاد کوچک و مناسب تولید نماید. پنل‌های سری PANDA از پنل‌های نسل جدید و نوع n این کارخانه بزرگ چینی است. از همین روی تولید پنل‌های خورشیدی دوطرفه (Bi-Facial Solar Panels) را نیز در دستور کار خود قرار داده تا از این رهگذر تبدیل به یکی از برترین‌ها در حوزه انرژی خورشیدی گردد. 

پنل خورشییدی Yingli

دستاوردها

از دستاوردهای این غول چینی مي‌توان به موارد ذيل اشاره نمود:

  • قرارگيري در فهرست توليدكنندگان Tier1 پنل خورشيدي توسط Bloomberg در سال 2022
  • همكاري با شركت هواوي و احداث آزمايشگاه Huawei Baoding New Energy Power Joint Innovation Laboratory به عنوان يكي از پيشرفته‌ترين آزمايشگاه‌هاي جهان در سال 2021
  • تامين پنل‌هاي خورشيدي دوطرفه براي بزرگترين نيروگاه فتوولتاييك پنل دوطرفه در خاورميانه در سال 2020
  • دريافت جايزه كيفيت از آزمايشگاه RETC Laboratory در سال 2019
  • توليد پنل‌هاي سري PANDA در سال 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *