اخبار

موافقت کمسیون انرژی مجلس با عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی خورشیدی

وزیر نیرو

وزیر نیرو از موافقت اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برای عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی‌ خورشیدی خبر داد.

دوشنبه (1 اسفند) جلسه مشترک اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و محمود کمانی معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق برگزار شد.

وزیر نیرو پس از اتمام این جلسه در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه دولت درخصوص عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی خورشیدی گفت: نمایندگان دیدگاه‌های خود را گفتند، دولت هم نظرات خودش را ارائه کرد و پس از رای گیری به اتفاق آرا نمایندگان کمیسیون‏، به این لایحه رای مثبت دادند که امیدوارم هرچه سریعتر در صحن علنی هم شاهد حمایت نمایندگان باشیم تا جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو این اتحادیه بسیار مهم و اثرگذار در توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر پذیرفته شود. واضح است استفاده از پنل خورشیدی تا چه حد خواهد توانست مشکلات کمبود برق و محیط زیست را مرتفع نماید و از همین روی از نمایندگان محترم نیز سپاسگذارم. 

وی افزود: نمایندگان در سوالات خود دغدغه‌هایی درباره طرح‌های توسعه، طرح‌های شبکه، مدیریت مصرف، توزیع اعتبارات داشتند که توضیحات لازم ارائه شد و اکثر آنها قانع شدند و تعدادی نیز درخواست برگزاری جلسات‌های تخصصی برای بیان تفضیلی طرح‌های توسعه‌ای وزارت نیرو را داشتند که به زودی این جلسات مشترک نیز برگزار خواهد.

منبع: ساتبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *